Coraz to częściej mówi się obecnie o konieczności realizowania fizjoterapii urologicznej u kobiet, które rodziły i tych, które mają kłopoty z nietrzymaniem moczu. Często okazuje się albowiem, że dużo kobiet w rozmaitym wieku ma problemy z mięśniami dna miednicy, które objawiają się w rozmaity sposób. Jest to istotny problem, o którym jednakże wiele pań boi lub ewentualnie wstydzi się mówić.

mięśnie kegla jak ćwiczyć u mężczyzn

Coraz częściej niemniej jednak damy uczestniczą w zajęciach szkół rodzenia i mają do czynienia z nowoczesnym nastawieniem ginekologów położników, którzy informują je na ten temat oraz podkreślają taką szansę. Dzięki dobrej fizjoterapii, prowadzonej w intymnej i miłej atmosferze, względnie prędko można odzyskać sprawność. Także kobiety, jakie rodziły przez cesarskie cięcie powinny rozważyć taką możliwość.
Jakie są wskazania do fizjoterapii urologicznej u dam?
•    wysiłkowe nietrzymanie moczu,
•    nietrzymanie moczu z parcia,
•    nadreaktywność pęcherza moczowego,
•    uczucie ciągłego zalegania moczu,
•    zaparcia czy też biegunki,
•    nietrzymanie stolca i gazów,
•    problemy seksualne,
•    przebyte zabiegi chirurgiczne bądź też przygotowanie się do takich zabiegów.
Kłopot ten dotyczy przede wszystkim kobiet oraz to one przeważnie pojawiają się w takich gabinetach. Co poniektórzy panowie też powinni skorzystać z pomocy fizjoterapeuty, który wyznaczy należyte ćwiczenia dna miednicy. W przypadku mężczyzn niezwykle częstym objawem pojawiającego się kłopotu są kłopoty z erekcją i życiem seksualnym. Mężczyźni niezmiernie często nieprawidłowo interpretują takie objawy.
Na trudności z mięśniami dna miednicy są też narażeni sportowcy oraz osoby starsze. Nie jest to przyczyna do wstydu. Najprzyzwoiciej udać się w takiej sytuacji do lekarza pierwszego kontaktu, który powinien wypisać skierowanie na fizjoterapię urologiczną.
W jaki sposób wygląda taka fizjoterapia? W głównej mierze, są to różnego typu ćwiczenia mięśni dna miednicy, niemniej jednak również ćwiczenia oddechowe. Bardzo istotną kwestią jest nauka właściwej pozycji, choćby przybieranej podczas załatwiania wymogów fizjologicznych. Takie spotkania to niemniej jednak również rozmowa oraz szansę opowiedzenia o swoich objawach.
Większość osób, które miały szansę korzystać z takich ćwiczeń przyznaje, że dosyć szybko wolno dzięki nim powrócić do pełnego zdrowia. Przede wszystkim, fizjoterapię urologiczną doceniają jednakże kobiety po kilku porodach siłami natury. Niezwykle nieraz dochodzi u nich bo do przesunięcia się organów, co powoduje znaczny dyskomfort i ból. Dobre ćwiczenia są w stanie uczynić, że organy stopniowo powracają na swoje miejsce.